Diaspora – Vaba tulevik ja privaatsus mida me väärime

Facebook on teinud mõned kardinaalsed muutused – keerulised privaatsuse sätted ning vaikimisi on kõik sinu andmed avalikud. Ning palju on infot mida ei saagi enam privaatseks muuta. Sinu andmed omab kolmas osapool ja teeb sellega mida iganes ta süda ihkab, muuseas müüb seda maha kolmandatele osapooltele jne. Kui me vaatame tuleviku peale siis niimoodi jätkates ei ole meie tulevik vaba. Sellepärast otsustasidki 4 lahedat tegelast oma enda detsentraliseeritud sotsiaalse võrgustiku projektiga algust teha.

Diaspora is a project from four NYU developers who hope to build an open source social network that will allow users to fully control their online privacy and identity. Their Kickstarter project embraces openness as well: rewards include access to the nightly build server as development continues.

Vaata kindlasti Kickstarterist nende projekti kohta veel infot ja miks mitte ka ise annetada?

Profile photo of Toimetas: Sander Soots

Toimetas: Sander Soots

BattleIT kui ajaveebile panin alguse juba aastal 2007. Praegu on BattleIT 100-protsendiliselt kohalikul erakapitalil põhinev põhinev tehnoloogiaettevõte, mille põhitegevus on IT-alased konsultatsioonid ja IT-infrastruktuuri tugi- ning arendusteenused. Kui mul selle tegevuse kõrvalt aega tekib kirjutan mõned ajaveebi artiklid. Võid alati minuga ühendust võtta IT alaste küsimuste lahendamiseks.

You may also like...