BattleIT

LG Optimus Pro (C660) Ülevaade

LG Optimus Pro on olnud BattleIT laboris häbitult kaua ja ilmselt ka jääb siia. Esmapilgul ei tundu tegemist üldse paha telefoniga. Peal on tal Android v2.3.3 koos LG poolt paigaldatud (ja eemaldamatu) rämpstarkvaraga. Esialgu tundub nagu kõik nagu okei olevat, kuid peale mõnepäevast kasutamist soovid, et see telefon poleks su kätte kunagi jõudnud.

Klubis telefoni taskust välja tõmmates pole mõtet oodata söövaid pilke telefoni osas. Ta mitte ainult ei näe odav välja, ei ole kehva koostekvaliteediga, vaid ta ongi odav, makstes vähem kui 200€. Puudustest rääkides puudub tal ka täielikult kaugus- ja valgussensor. Seega, telefon on koguaeg kas ühtemoodi väga ereda ekraaniga või tuhm ja kõrva äärest telefoni ära võtmine ei tee ekraani automaatselt kasutatavaks.

Puuteekraan on telefonil puudulik – TFT (vaid 256K värvi). Sellest odavamat värvilist ekraani ei teagi, vast kusagilt laojääkidest leiaks veel 65K värviga erkaani. Tundlikus on varieeruv – mõni päev töötab erkaan kenasti, teine mitte. Testirakendusega ekraani vaadates selgub tõsiasi – keerulisemaid liigutusi tehes kaotab telefon igasuguse taju selle kohta mis erkaanil toimub. Lisaks sellele õnnestub teatud tingimustes saaavutada ka ajutist ekraani ghostingut. Ei teagi kas asi seotud külma ilma või liiga sooja püksitaskuga, kuid nii mõnigi kord võis leida veel mõned minutid pärast Facebooki rakenduse sirvimist nimetet Facebooki logo ka teistes rakendustes.

Klaviatuur tundub seadmel esmapilgul ju tubli olevat, on ju nupud veidi kaldu ja kergelt eristatavad. Kuid see vetrub ning ka klahvikäik pole selge. Lisaks teeb see häält, nagiseb ja krigiseb. Lisaks on kuidagi LG suutnud ka naistel seadme kasutamise võimatuks teha – esmapilgul lahedad kaldus klahvid on toredad, kuid neiud ei suutnud ei ühte ega teistpidi selle peal tippida. Küll ajas kaldus kalviatuur näpud vale nupu peale, küll polnud lihtsalt aru saada mis klahv nüüd alla läks.

Klaviatuur klaviatuuriks, loogika ütleb, et isegi kui ma ei suuda leida käsi mis seal midagi kirjutada suudaks, võiks ju meiliklient ja brauser olema võimelised seal olevat sisu vähemalt korralikult näitama. Veidi naiivne oli seda vist loota – Exchange’ga sünkroniseerides otsustas telefon, et mul mitukümmend Inboxi. Iga kord kui meiliklienti avasin pidin mängima lotot, et millises Inbox kaustas on minu kirjad. Heakene küll, veebi ta ju ikka suudab sirvida? Selleks ülesandeks tuleb sul sulgeda kõik programmid mida sa vähegi suudad telefonis ja seejärel avada lehekülg mida soovid. Kui tegemist ei ole mobiilile mõeldud leheküljega leiad ennast paari minuti jooksul siiski veateate juures “Mälu täis, sulgege rakendusi”. Kuid see on antud telefoni juures tavaline, seega ei tasu paanikat teha, teadet tuleb lihtsalt ignoreerida, kuni mälu niivähe on, et brauser maha tapetakse ja siis otsast peale alustada.

Lisaks õnnestus testimise ajal veel huvitavaid olukordi saavutada – nii ei suutnud telefon vastu võtta SMS’e, vahel oli kõne vastuvõtmisel probleem mikrofoni aktiveerimises ning korra otsustas ta laadimise asemel seda võimalust lihtsalt ignoreerida.

Kaamerat ma mainima ei hakka, pigem on see antud telefonil disanielement. Sinu paar aastat vana telefon teeb ilmselt paremat pilti. Pildikvaliteet meenutab enamuse ajast CIF sensoriga telefonikaameraid. Video on sama kohutav – lihtsalt vahel jätab telefon kaadreid vahele ja mõnikord kiilub lihtsalt kinni niimoodi, et peale restardi ei aita sind mitte midagi.

Olgu, telefoni ei saa kasutada sisuliselt mitte millekski ja komponendid on valitud odavad, ehk siis saab vähemalt akukestvuse osas käesolevas ülevaates midagi head kirjutada. Või siiski mitte – minul telefon üle päeva vastu ei pidanud. Kui olla tubli telefonikasutaja ja ise protsesse tappa ja üritada telefoni kasutada telefonina sama palju kui keskmist telliskivi saab kasutada telefonina siis saab 2 päeva kätte.

Kokkuvõtteks võib öelda, et tegu on aasta kõige kehvema seadmega mis meie turule jõudnud on. Telefoni juures ei suutnud BattleIT toimetus leida ühtegi positiivset osa. Kui siis, et tegemist on Androidi telefoniga mitte LG oma enda tarkvarga. Kahjuks on aga kogu kogemus kohutavalt tatine, käima läheb ta mõned minutid ja siis kui ta ükskord töötab, ei ole kogemus eriti meeldiv.

PS: Tegemist on LG Estonialt saadud kingitusega BattleIT’le. BattleIT toimetus võttis testimiseks ka hiljem poodi müüki jõudnud mudeli, veendumaks, et kirjeldatud probleemid on ka müüdavas versioonis alles – nii ka oli. Lisaks ei ole paari kuu vältel mil seade laboris olnud on talle tulnud ühtegi uuendust mis probleeme addreseeriks.

 

[spoiler title=”LG toob peagi Eestis turule QWERTY klaviatuuriga Android-telefoni”]Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) toob augustis Eestis turule uue Android-nutitelefoni LG Optimus Pro (LG C660), mis on lisaks puutetundlikule ekraanile varustatud QWERTY klaviatuuriga.

Google Android 2.3 opsüsteemi kasutaval LG QWERTY nutitelefonil on sarnaselt teiste Android-telefonidele ligipääs loendamatule hulgale rakendustele. E-posti kiirklahv ja 3-sammuline lihtne meilide seadistamine teeb e-kirjade lugemise kiireks ja mugavaks. Nutitelefon on varustatud ka kalendri kiirklahviga, mida saab üle interneti (Over-The-Air) sünkroniseerida Google’iga.

LG Electronics Baltimaade tütarettevõte LG Electronics Latvia juhi Hong Ju Jeoni sõnul on LG eesmärgiks vastu tulla tarbijate soovidele. „Seetõttu oleme välja töötanud sobiva lahenduse neile, kes tahavad osa saada nutitelefoni võimalustest lisaks puutetundlikule ekraanile ka QWERTY klaviatuuriga varustatud telefoniga. Uus LG Optimus Pro ühendab endas kasutusmugavuse ja kauni välimuse,“ lisab ta.

LG Optimus Pro toetab Adobe Readerit ja tänu Docmasterile ka MS Office’it. Nutitelefon tuleb müügile mustas, tumehallis ja valges värvivalikus.

LG Optimus Pro tehnilised andmed:
• 2,8-tolline QVGA ekraan
• QWERTY klaviatuur
• Sagedus: QUAD Band/ EDGE
• 1,500mAh aku
• Google Android 2.3 Gingerbread
• 3 megapiksline kaamera
• Video: H.264/MPEG4
• Audio: MP3, AMR, AAC, AAC+
• WIFI, GPS[/spoiler]

Exit mobile version