Korruptsioon kui julgeolekuoht: Eerik Heldna at TEDxTallinn

Eerik Heldna on Eesti politseinik, kes tööd ei karda. Vaatamata oma suhteliselt noorele eale on tal aukartustäratav kogemustepagas, mis kogutud nii tööaastatel Tallinna narkopolitseis kui ka Keskkriminaalpolitsei juhi ja kaitsepolitsei kõrge ametnikuna.

Eerik Heldna on lõpetanud Sisekaitseakadeemias kohtueelse uurimise eriala ning saanud magistrikraadi haldusjuhtimises. Eeriku töö ja karjäär Eesti politseis on olnud silmapaistev. Kriminaalpolitseitööd alustas Heldna Tallinna narkopolitseis, kus ta tegeles tõhusalt nii suurdiilerite tabamisega kui narkoennetustööga Tallinna koolides. Tubli töö viis ta edasi Tallinna Põhja prefektuuri kriminaalosakonna juhiks. 2004. aastal läbis ta Ameerika Ühendriikides täismahus FBI akadeemia kursuse. 2008. aastal asus ta juhtima Keskkriminaalpolitseid, aasta hiljem võttis aga vastu Kaitsepolitsei peadirektori asetäitja ametikoha. Tema vastutusalasse kuuluvad muuhulgas korruptsioonivastane tegevus, terrorismivastane võitlus ja kriminaalmenetlusega seotud ülesanded.

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized.* (*Subject to certain rules and regulations)