Inspireeriv kalevipoeg: Valdur Mikita at TEDxTallinn

Valdur Mikita on kirjanik ja semiootik, kes on tuntust kogunud omapäraste vaadetega eestlaste maailmapildile. Oma viimases raamatus „Lingvistiline mets” jagab ta lugejatega ebaharilikke mõtteid eesti keelest, loodusest ja kultuurist, juhtides tähelepanu sellele, kui maagiline paik on Eesti tükkis oma suitsusaunade, seenelkäikude ja kartulikonksudega. Raamat pärjati 2013. aasta Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinnaga vabaauhinna kategoorias.

Kujundid, mida ta esile manab ning millest mõtlema paneb, on ootamatud ja mängulised. „Klassifitseerimisele raskesti alluv teadus- ja loometegevus” on lause, mis iseloomustab teda Eesti Teadusportaalis. Nii ongi: ehkki rangelt võttes ei ole tema raamatud teadustööd, on Valdur semiootikuna käsitlenud loovuse temaatikat kultuuris ja mõtlemises, hägustades oma hilisemates töödes teadlikult piiri loova ja teadusliku maailmakäsitluse vahel.

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized.* (*Subject to certain rules and regulations)