Tele2 müüb Vene tütarettevõtte 2,8 miljardiga

tele2Rahvusvaheline telekomifirma Tele2 AB sõlmis lepingu oma Venemaa tütarettevõtte müügiks 2,8 miljardi euroga VTB Group kontsernile.

Tele2 AB presidendi Mats Granrydi sõnul on ettevõte ehitanud Venemaale 12 aastaga väga eduka telekomifirma, millel on ligi 23 miljonit klienti ning hea kasumlikkus. “Tele2 jätkab edasi investeerimist ja kiirelt kasvava mobiilse andmeside sektori võimaluste arendamist oma suurimatel turgudel Rootsis, Hollandis, Norras ja Kasahstanis,” ütles Granryd.

VTB Group presidendi Andrey L. Kostini sõnul on Tele2 Venemaa hea finantsinvesteering, mis kasvab üldisest turust kiiremini. “Ettevõtte on näidanud pidevat kasvu ja kasumlikkust ning suurel turul tugevat neljandat positsiooni. VTB plaanib teha koostööd finants- ja strateegiliste partneritega, et investeeringut kasvatada,” ütles Kostin.

Tele2 Venemaa puhasmüük oli 2012. aastal 1,6 miljardit ning ärikasum enne kulumit 573 miljonit eurot. Tele2 AB tütarettevõttel oli 2012. aasta lõpu seisuga 22,7 miljonit klienti ning 3500 töötajat.