Tele2 ja Eesti Energia lõpetasid Televõrgu suurtehingu

Pärast Konkurentsiametilt loa saamist viisid Eesti Energia ja Tele2 Eesti täna lõpuni tehingu, millega Eesti Energia müüs üle-Eestilist fiiberoptilist telekommunikatsioonivõrku ning Kõu internetiteenuseid pakkuva Televõrgu AS-i aktsiad 25 miljoni euro eest. Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul oli tehingu põhieesmärk 1600 kilomeetri fiiberoptilise võrgustiku ning tugijaamade hankimine, mille teenust seni sisse osteti. “Tulevikku ja järjest kasvavat andmeedastusmahtu arvestades oli meil edasi soodsaimate hindade pakkumiseks oluline kindlustada ligipääs võrgule, mis sisuliselt võimaldab piiramatu mahuga andmeedastust,” ütles Ubartas ja lisas, et praegu on ainus samalaadne võrk Eestis Elionil.

Mindaugas Ubartase sõnul moodustab Televõrgu fiiberoptiline võrgustik koos Läti ja Leedu partneritega Baltimaades ainulaadse magistraali, mis võimaldab ettevõttel laiendada eriti äriklientidele pakutavate teenuste valikut ning mahtu. “Lisaks omandasime Kõu kliendid ja tehnoloogia, millel on regionaalselt oma selge nišš,” ütles Ubartas ja lisas, et Kõu eelis on suur töökindlus ning ettevõte jätkab teenusega.

Tele2 hakkab Kõu teenust osutama 1. juulist 2012, kuni selle ajani kestab üleminekuperiood, mille jooksul ei muutu klientide jaoks teenuses, klienditeeninduses ega arvelduses midagi.

Televõrgu AS asutati 2001. aastal. Televõrgu käsutuses on 2025. aastani 1600 kilomeetrit fiiberoptilist telekommunikatsioonivõrku ning 135 tugijaama, mis võimaldavad üle Eesti kanda ülikiirelt suuri andme- ning kõneside mahtusid. Läbi allianssi “Baltic Optical Network” on Televõrk juhtiv andmesideoperaator ka Baltikumis. Televõrk hakkas 2007. aastal pakkuma Eesti esimest mobiilset Kõu internetiteenust, millel on tänaseks ligi 20 000 kasutajat. Televõrgu 2010. aasta käive oli 14,2 miljonit ning kulumieelne kasum 6,5 miljonit eurot.

Tele2 Eesti pakub alati parima hinnaga kvaliteetseid mobiil- ja andmesideteenuseid nii era- kui äriklientidele. Tele2 osutab Eestis teenuseid ligi 498 000 kliendile. Tele2 kuulub rahvusvahelisse Tele2 gruppi, millel on ülemaailmselt 34 miljonit klienti kokku 11 riigis. Tele2 on alates asutamisest 1993. aastal astunud vastu endistele riiklikele monopolidele ning turuliidritele. Tele2 on noteeritud NASDAQ OMX Stockholmi börsil.