Huawei planeerib siseneda andmesalvestustoodete turule

Huawei Technologies plaanib siseneda suurklientide turule ulatusliku valiku andmesalvestustoodetega pärast mitme kuu möödumist USA ettevõttega  Symantec loodud ühisettevõtte omandamisest.

Huawei andmesalvestussüsteemide müük on olnud edukas nii Hiinas kui ka teistel kasvavatel turgudel, kus vajadus andmekeskuste järel kiiresti kasvab.  Pakkudes servereid, võrgustikke ja andmesalvestussüsteeme sisaldavaid tootekomplekte, suudab Huawei pakkuda paremat hinnastamist ning vähendada oma klientide kulusid.

Seni on Huawei kõige rohkem tuntud kui võrguseadmete tootja, kusjuures tema klientide hulgas on palju maailma suuremaid telekommunikatsiooniteenuste osutajaid. Huawei soovib nüüd kanda kinnitada ka andmesalvestussüsteemide ja serveritoodete turul.

Huawei andmete ladustamise turundusdirektor Jeff Jiang ütles: “Meie äri on muutumas ja meie klientide vajadused on samuti muutumas. Me peame sisenema uutele turgudele ja samal ajal olema võimelised klientidele pakkuma täislahendusi. Huawei liigub avaliku pilveteenuse pakkumise suunas.”

Sel aastal suurendas Huawei teadus- ja arenduskeksustes andmesalvestustoodete arendajate hulka 1000 võrra. Lisaks planeerib ettevõte sel aastal avalikustada laiema valiku andmesalvestustooteid.

Seni on Huawei jaoks peamine andmesalvestustoodete turg olnud Hiina. Uuringufirma Gartner andmetel tõusis Huawei 2014. aasta esimeses pooles turuosaga 11% Hiina suuruselt kolmandaks andmeladude (ECB) tarnijaks. Pärast edukat aastat Hiinas plaanib Huawei laieneda ka teistele turgudele.

Huawei plaanib oma tooteid hakata müüma ilma Symanteci brändi abita. 2008. aastal lõid Huawei ja Symantec ühisettevõtte, et müüa andmesalvestustooteid üle maailma. Kuid sel aastal ostis Huawei Symantecile kuulunud ühisettevõtte osa välja. Tehing viidi läbi selleks, et Huawei saaks paremini grupeerida oma tooteid, ühendades omavahel võrguseadmed, serverid ja andmesalvestussüsteemid, et pakkuda oma klientidele täislahendusi.

Huawei on üks juhtivatest infotehnoloogiliste lahenduste pakkujatest maailmas. Tarbijate vajadustest lähtuvalt on Huawei pühendunud tarbijate kasutajakogemuse suurendamisele ja maksimaalse väärtuse loomisele telekommunikatsiooniseamdete operaatoritele, ettevõtetele ning tarbijatele. Huawei telekommunikatsioonivõrgu seadmed, IT tooted ja lahendused ning nutikad seadmed on saadaval enam kui 170 riigis ja regioonis üle maailma.