Ajakiri Digi ja Elisa käsiraamat jagab juhiseid tahvelarvuti soetamiseks ja kasutamiseks

Tahvelarvutite käsiraamat 2013

Ajakirja Digi ja Elisa koostöös jõuab tarbijateni eestikeelne juhendmaterjal „Tahvelarvuti käsiraamat 2013“, mis aitab kliendil valida endale sobivaima tahvelarvuti või õppida maksimaalselt ära kasutama juba olemasoleva nutika abimehe võimalusi.

Ajakirja Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa sõnul on tahvelarvuti teejuht lihtsas keeles kirjutatud ülevaatlik ja praktiline abimees kõigile, kellel on tahvelarvuti juba olemas või kes on mõelnud selle soetamisele. „Selles raamatus teeme puust ja punaselt selgeks, mille poolest tahvelarvutid üksteisest erinevad, milleks neid saab kasutada ja milleks ei saa. Me anname ülevaate erinevatest tahvelarvutitest ja platvormidest, võrdleme neid ja jagame soovitusi,“ ütles Henrik Roonemaa.

Kui sinu peas keerlevad küsimused, millist tahvelarvutit osta, kas iPadi või Androidi, mis neil vahet on, milleks neid üldse kasutada, siis on mõistlik esmalt läbi lugeda tahvelarvuti käsiraamat.

Henrik Roonemaa sõnul on käsiraamat hea abimees ka kõigile, kellel tahvelarvuti on juba olemas, sest õpetab, kuidas seda erinevate toimingute jaoks kasutada ning annab ülevaate mitmetest populaarsetest rakendustest, mida tasub kindlasti seadmesse installeerida.

Elisa tootejuht Kertu Kriiski sõnul on väga paljud Elisa kliendid endale tänaseks tahvelarvuti juba soetanud ning paljud iga hetk soetamas. „Mullu kasvas Elisas tahvelarvutite müük hüppeliselt ja seda eriti aasta teises pooles. Käesolevaks aastaks saab ennustada, et tulemas on tahvelarvutite aasta ning käsiraamat ilmub väga õigel ajal,“ sõnas Kertu Kriisk.

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel eelistavad tahvelarvutite ostjad Eestis seadet, milles on võimalik kasutada mobiilset internetti. „Tahvelarvuti lihtsalt vajab internetti, et selle kasutaja saaks multimeediaseadmest kogu võimaliku naudingu. Elisa tootevalikus ongi vaid testitud kvaliteediga tahvelarvutid, mis toetavad lisaks WiFi võrgule ka mobiilset internetti, sest kaasaskantav ja kaalult kerge tahvelarvuti puhul on interneti olemasolu asukohast sõltumata äärmiselt oluline,“ ütles Kertu Kriisk.

Mullu oli kõige menukam tahvelarvuti Elisa klientide seas Samsung Galaxy Tab 2. „Eelmise aasta esimeses pooles moodustas enamuse tahvelarvutite müügist Apple iPad2, ent aasta teine pool näitas Samsungi tahvelarvuti selget võidukäiku,“ kommenteeris Kertu Kriisk.

Käesoleva aasta kahe esimese nädala jooksul on Elisa klientide eelistus Samsung Galaxy Tab 2 osas säilinud. „Kliendile on hea funktsionaalsuse kõrval oluline ka hinnafaktor ning Android tahvelarvutid on täna kindlasti soodsama hinnaga kui iPadid,“ märkis Kertu Kriisk.

Üsna märkimisväärne osa tahvelarvutite ostjatest eelistab seadet, millel on eemaldatav klaviatuur. Elisa tahvelarvutite müügist moodustasid klaviatuuriga tahvelarvutid aastal 2012 ligi 26%.

Tahvelarvuti käsiraamat on müügil Lehepunkt OÜ pea 700 müügikohas üle Eesti: R-kioskis, Statoilis, Selveris, Rimis, Prismas, Comarketis, Grossi ja A&O kauplustes jne.

Müügikohtade nimekirja maakondade kaupa leiad siit: http://lehepunkt.ee/index.php?main=225&product_id=13728&salepoints=1

Käsiraamatut saab tellida ka veebilehelt:

http://www.telli.ee/index.php?id=d82c8d1619ad8176d665453cfb2e55f0