Vaade konsoolimaailma aasta ja pool hiljem

wii-u-vs-ps4-vs-xbox-one

Kirjutasin veidi vähem kui aasta Xbox One ülevaate ning vahepeal on nii mõndagi muutunud. Seekord ei tee me mitte ülevaadet traditsioonilises mõistes vaid vaatame peale mis hetkeseis on.

Nii XONE kui PS4 puhul on see generatsioon kuutasu internetis mängimiseks ning selle eest saab vähemalt ühe mängu iga kuu. Keskmiselt saab küll PS4 rohkem tasuta mange (2-3) samal ajal kui XONE saab vähem (1-2) kuid mängu väärtuste osas on enamvähem sama, kuna XONE peal saab aeg-ajalt AAA mange nagu oli Märtsi kuus Rayman Legends. Esimene aasta WiiU mängude osas väga hästi ei läinud kuid Mario Kart ja Super Smash Brothers mis aasta lõpus välja tulid muutsid mängu natuke. XONE launchi ajal olnud DRM ja 100€/$ kallim version ei aidanud müügile kaasa.

  1. PS4 – 20.2 miljonit müüdud
  2. XONE – 11.6 miljonit müüdud
  3. Wii U – 9.3 miljonit müüdud

PS4 võimekama riistvaraga annab praegu multiplatvormide juures eelise ning XONE loodab selle vahe sulgeda DirectX 12’ne lanseerimisega. Mis puutub graafikasse siis see kas sul on kaks kivi või kolm kivi, kas sul on paar rohuliblet rohkem või vähem ei ole midagi mida sa reaalselt mängides tähele paned. Sa võid neid videosid rahumeeli ignoreerida ja valida puhtalt selle järgi konsooli mis mängud sulle rohkem peale lähevad ning ma olen isegi välja toonud peamised suured mängud mille vahel valik käib. Mänge on tulemas seeaasta palju kõigile konsoolidele ja praeguseks on suur valik mängude osas olemas kõigil konsoolidel, nii et hüpe konsoolimaailma teha on praegu hea aeg.

NB: Regiooni lukk kehtib DVD ja Blu-Ray filmidele kõigil konsoolidel!

Online kogemus sõltub suuresti sellest kus su sõbrad on kuid kui see kõrvale jätta, peaks Xbox One online kogemus olema alati hea tänu tervelt kahele Azure Datacenterile meie regioonis. Mängudel pole ka regioonipiiranguid, seega sellepärast muretsema ei pea. Tõsi küll, kui Xbox One puhul saad sa ennast märkida USA’se ning maksta oma Eesti krediitkaardiga ilma probleemidetta siis nii PS4 kui XONE puhul ei ole hea idee pidev regioonide vahel hüppamine parema hinna saamiseks kuna see võib lõppeda vajadusega suppordiga suhelda. PS4 puhul on USA poodi saamine keerulisem ja sa pead kasutama selleks ettemakstud krediitkaarti sisuliselt.

Puldid on subjektiivsed. Ma soovitan soojalt unustada ära puldi osas videote vaatamine ja sealtpealt üritada aru saada kumb pult sulle paremini sobib. Kui tehniliseks minna siis PS4 puldidl on kesine aku mis on sisse ehitatud ja touchpad mis on tihtipeale tüütu mängudes koos jagamis nupuga mis aeg ajalt ette jääb kuid vähemalt ei pea sa ostma adapterit puldile selleks et muusikat kõrvaklappidest kuulata läbi puldi erinevalt XONE kontrollerist.

Xbox One (XONE)

XONE pakub parimaid FPS mange ning omab rohkem rakendusi (ning võimalust kahte rakendust korraga kasutada) ning sotsiaalseid võimalusi (Skype, friend suggest) mis tähendab, et fookus on peale mängude ka multimeedial. Windows 10 tulekuga saabub ka remote play tugi võimaldades mängida Windows 10 seadmest ühendades sinna Xboxi puldi külge. AAA ekslusiivsed tiitlid: Dead Rising 3, Titanfall ja Sunset Overdrive. Indie mängudest tõstaks esile Ori And The Blind Forest ning Killer Instincti. See aasta on tulemas Fable Legends, Quantum Break ja loomulikult Halo 5: Guardians. Järgmine aasta on tulemas Scalebound, Phantom Dust ja Gears of War. Tänu Microsoft Azure ressursile (tasuta eksklusiivsete mängude ja rakenduste jaoks) on nii mõndagi põnevat tehtud – Drivatarid Forza mängudes õpivad sinu sõidustiili selgeks ja teenivad sulle raha teistes mängudes sinu eest sõites, Titanfall’is on Grundid Azure poolt kontrollitud ning Dead Rising 3‘mes on Zombid need mis Azure poolt juhitud.

Ära ei tasuks unustada ka seda, et tarkvara osas saab XONE iga kuu uuenduse, praeguse seisuga juba 17 uuendust alates lansseerimisest mis toob pidevalt juurde uusi võimalusi mis kogukond soovinud on. Hetkel jookseb XONE peal kolm operatsioonisüsteeemi – Hyper-V mis tegeleb virutaliseerimisega, XONE OS mis jooksutab ainult mänge ning Windows 8 mis jooksutab su rakendusi ja kasutajaliidest. See kõik on kokku sulatatud üheks sujuvaks kogemuseks mida on nauding kasutada. Aasta teises pooles saabub Windows 10 uuendus mis peale DirectX 12 toob ka palju muud põnevat lauda, sealhulgas Windows Appsid mis töötavad ühe koodibaasiga kõigis Windows 10 seadmetes.

PS: Kui võrrelda Elioni (Motorola) ja Starmani (Intek) pakkumust, siis ühildub hetkel Xbox paremini Starboxiga võimaldades ka ajamasina kontrollimist üle Xboxi samal ajal kui Elionis pole sul kõiki nuppe saadaval (tagasi nupp on täpsemalt puudu) ning nuppude paigutus Xbox One puldi jaoks ei ole loogiline. Pikemalt räägime aga kahe gigandi pakkumustest teises ülevaates.

Playstation 4 (PS4)

https://www.youtube.com/watch?v=7RurllVeO8g

PS4 pakub suurimat valikut Indie mange, pairmat graafikat ning eksklusiivseid mange mida kusagil mujal ei saa, keskendudes nii rohkem mängimisele kui muule. Nii sai lanseerimisest alates PS Vitaga mängida kodus PS4 mänge ja hiljem lisandunud võimalus Share Play’ga mille abil saab mängu jagada tunniks ajaks oma sõbraga kellel ka PS4 on ning jagaja kannatab jõudluse murede all mis olenevalt mängust on märgatav või mitte. AAA ekslusiivsed tiitlid: Killzone, Infamous Second Son ja Order 1886. Indie mängududest tõstaks esile: Transistor, Mercenary Kings, Road Legacy ja Don’t Starve. Bloodborne, Until Dawn ja No Man’s Sky on tulemas see aasta ning järgmine aasta Unchartedi järgmine versioon ning Street Fighter 5.

Ka PS4 on saanud aasta aja jooksul palju uuendusi, kuid vähem kui XONE tuues praeguseks seisuks kokku 14 uuendust. Suurim uuendus on hiljuti saabunud võimalus mängu pausida ja jätkata konsooli uuesti sisse lülitades mis oli pikka aega eksklusiivne XONE võimalus.

Wii U

WiiU omab kõige rohkem ekslusiivseid mange mida sa kusagilt mujalt ei saa kuid sa ei saa mängida suuri multiplatvormer tiitleid ning teed järgiandmisi graafika poolel. WiiU pole saanud aasta jooksul peale stabiilsuse uuenduse erilisi uusi funktsionaalsusi erinevalt PS4’st ja XONE’st. Kuid WiiU Tahvel kontrollerit sai algusest peale kasutada selleks et mängida mujalt kui teleka tagant eeldusel, et sa väga kaugele oma WiiU seadmest ei lähe. Kuid WiiU mängude osas võib laias laastus ära unustada suured AAA mängud mis PS4 ja XONE peal on kuid see eest Nintendo enda mängud tasemel ning rõhku on rohkem pandud diivanil koos mängimisele selle asemel, et seda üle interneti teha. Showel Knight mis alustas eksklusiivse mänguga on nüüd jõudnud pea igasse teise platvormi peale ka. Kuid Mario Party, Splatoon ja Xenoblade Chronicles X on tulemas lähiajal ning loodetavasti Starfoxi mäng ning Legend Of Zelda peaksid ka see aasta jõudma.