Üllatus: septembris müüdi rohkem süle- kui tahvelarvuteid

gfk-logo

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt müüdi Eestis septembris üle pika aja rohkem süle- kui tahvelarvuteid.

Septembris müüdi jaeturule kokku 13 000 mobiilset arvutit, mis on 7,5 protsenti vähem kui augustis. 52 protsenti müüdud seadmetest olid süle- ja 48 tahvelarvutid.

Tele2 Eesti müügidirektori Jaanus Seppa sõnul on üldine trend maailmas tahvelarvutite kasuks, kuid vajadus läptopide vastu ei kao. “Tahvelarvuti on pigem lisamüügi võimalus ja mugavusseade, reaalseks tööks kasutatakse endiselt päris arvutit ja peale puhkusteperioodi lõppu oli nende müük ka aktiivne,” ütles Seppa.

Septembris müüdud tahvelarvutitest 85 protsenti olid Android-operatsioonisüsteemiga. Pooled müüdud tahvelarvutitest olid kümnetollise ekraaniga ning kaks kolmandikku 16-gigabaidise mälumahuga. “Tahvelarvutitest on viimastel kuudel Tele2-s hea tulemuse teinud soodne GoClever, mis on edukalt murdnud ennast teiste enimmüüdud brändide kõrvale,“ lisas Seppa.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt müüdi Eestis 2013. aasta septembris süle- ja tahvelarvuteid 6 miljoni euro väärtuses.

Profile photo of Toimetas: Sander Soots

Toimetas: Sander Soots

BattleIT kui ajaveebile panin alguse juba aastal 2007. Praegu on BattleIT 100-protsendiliselt kohalikul erakapitalil põhinev põhinev tehnoloogiaettevõte, mille põhitegevus on IT-alased konsultatsioonid ja IT-infrastruktuuri tugi- ning arendusteenused. Kui mul selle tegevuse kõrvalt aega tekib kirjutan mõned ajaveebi artiklid. Võid alati minuga ühendust võtta IT alaste küsimuste lahendamiseks.

You may also like...