Teadlaste Öö heidab valgust IT-võimalustele hariduses

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) võtab esmakordselt osa üleeuroopalisest teadust populariseerivast Teadlaste Öö Festivalist, osaledes 25. septembril Haapsalu Kultuurikeskuses toimuval messil ning teaduskohvikus ettekannetega „IT – minu kirg“ ja „Raketiga Ameerikasse – Ameerikast Kuule“.

HITSA avab Teadlaste Ööl Haapsalu Kultuurikeskuses kell 10-23 oma messiboksi „IKT haridustees“ ja annab külastajatele ülevaate info- ja kommunikatsioontehnoloogia kasutamisest alusharidusest kõrghariduseni välja. „Näitame huvilistele põnevaid vahendeid ning meetodeid, mida saab hariduse heaks tööle panna, muutes õppetööd mitmekülgsemaks, kaasaegsemaks ja kaasahaaravamaks,“ ütles HITSA ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets.

HITSA toob kohale valiku robootikakomplekte, näiteks tutvustab Bee-bot, Makey-Makey, Meet Edison, Raspberry Pi ja LEGO WeDO robootikakomplekte, mida järjest enam õppimises ja õpetamises kasutatakse. Mänguliste tegevuste kaudu selgitatakse ka nutiseadmete rakendusvõimalusi õppetöös. Messikülastajatel on hea võimalus teha teretutvust ja ise proovida uudset interaktiivset tahvlit.

Lisaks tehnoloogiliste seadmete tutvustusele räägitakse tänapäeval aina olulisemaks muutuval turvalise internetikäitumise teemal. Lapsed saavad turvalist internetikäitumist suure põrandamängu abil harjutada. Samuti saavad külastajad testida oma teadmisi kübervaldkonnast messi jaoks valminud interaktiivse rakenduse abil.

Haapsalus on juttu ka IT-kõrgharidusest, eelkõige võimalustest ja väljakutsetest Eestis. Räägitakse elukestvast õppest ning HITSA tasuta täienduskoolitusvõimalustest haridustöötajatele.

Lisaks interaktiivsele messialale ootame külastajaid teaduskohvikusse kuulama IT-maailma telgitagustest. Kell 13.00 arutlevad IT Kolledži tudengid Indrek Jõgi, Marko Saluste ja Laura Leon teemal „IT – minu kirg“. Kell 13.40 peab ettekande “Raketiga Ameerikasse – Ameerikast Kuule’’ Kaarel Siimut oma tähelennust viimase hooaja „Rakett69“ pardal. Kaarel saavutas saates auhinnalise 2. koha, millega kaasnes Skype’i, HITSA ja IT Akadeemia eripreemia, nädalane reis Microsofti peakontorisse USAs.