Tallinn kutsub tasuta tarbijaõiguste päevale

5. aprillil kl. 11-16 toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis (Tõnismägi 2) järjekorras juba kaheksas Tallinna tarbijaõiguste päev.

Seekord on päevakorras teemad, mis pakuvad huvi kõigile osavõtjatele – tarbijatele, töövõtjatele ja ettevõtjatele.

Aastaid töösuhetega tegelenud tööõiguse jurist tutvustab probleeme, mis on seotud suulise töölepingu ja selle tingimuste tõendamisega. Need küsimused on olulised näiteks töövõtjast müüjale või juuksurile, aga ka ettevõtjale, kes on palganud töötaja suulise töölepingu alusel.

Tutvustatakse uut tarbijakaitseseadust ja aktuaalseid probleeme tarbijaõiguste valdkonnas. Jätkatakse kinnisvaratehingute ja kinnisvara pärimisega seotud probleemide tutvustamist (ühis- ja lahusvara, abieluvaraleping, ühisvara jagamine, pärimine ja pärandvara jagamine jm). Maksu- ja Tolliameti esindaja räägib, miks on töövõtjale ja ettevõtjale vajalik, et kõik töötajad oleksid kantud töötamise registrisse ning kuidas saavad madalapalgalised töötajad iga-aastase tagasimakse tulumaksult.

Tarbijaõiguste päeval on tagatud sünkroontõlge vene keelde.
Tarbijaõiguste päeva koordinaator on Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakond.

ice_screenshot_20160316-180835

Profile photo of Toimetas: Lauri Kreutzwald

Toimetas: Lauri Kreutzwald

I call myself a graphic designer first and foremost, if only to impress the girls, yet I have skills and passions in many areas of computing, internet, programming, design, usability and troubleshooting. Okay, I lied a little. I'm not passionate about troubleshooting but I seem to have a mind that's tuned to that sort of thing. The bit about impressing girls is true though. It happened once...