Riigi Infosüsteemi Amet koolitab Lõuna-Ameerika infoturbeeksperte

IMG_0217
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) korraldas sel nädalal Tallinnas koolituse infoturbeekspertidele Costa Ricast, Guyanast, Jamaicalt, Nicaraguast, Panamast, Paraguayst ja Uruguayst.
Koolitus keskendus intsidentide haldamise üksuste ülesehitamise ja nende igapäevatöö korraldamise õpetamisele. Käsitleti ka küberkuritegevuse, küberturvalisuse riigisisese korralduse ja organisatsioonide ülesehituse, regulatsioonide loomise ja jõustamise teemasid ning jagati küberõppuste korraldamise kogemusi.

“Meil on hea meel, et saame jagada oma teadmisi ka geograafiliselt kaugetele riikidele, meie edusamme tuntakse ja kogemusi hinnatakse. Sellise partnerlusega aitame suurendada ka Eesti küberturvalisust,” lausus RIA rahvusvaheliste suhete juht Liina Areng.

Tema sõnul aitab koostöö edendada Ameerika mandri riikide küberturvalisust ja toetada neis riikides e-valitsemise arengut. Ühtlasi aitab see tugevdada Eesti kui avatud ja innovaatilise riigi kuvandit maailmas.

Lisaks RIA lektoritele osalesid ettekannetega Justiitsministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, Välisministeeriumi, Ameerika Ühendriikide saatkonna, NATO küberkaitse koostöökeskuse, Kaitseliidu küberkaitseüksuse, Tallinna Tehnikaülikooli, e-Estonia Showroomi ning Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory eksperdid.

Koolitus toimus Ameerika Riikide Organisatsiooni koostöö raames, kus Eesti osaleb vaatlejariigina. Mullu sõlmis Riigi Infosüsteemi Amet OAS-iga koostöölepingu, mille alusel pakub RIA oma teadmisi ja kogemusi Ameerika mandri riikide küberjulgeoleku edendamisel. Mullu osalesid RIA eksperdid mitmel OAS-i koolitusmissioonil, mille eesmärk oli sihtriikide küberturbe suutlikkuse tõstmine.

Profile photo of Toimetas: Lauri Kreutzwald

Toimetas: Lauri Kreutzwald

I call myself a graphic designer first and foremost, if only to impress the girls, yet I have skills and passions in many areas of computing, internet, programming, design, usability and troubleshooting. Okay, I lied a little. I'm not passionate about troubleshooting but I seem to have a mind that's tuned to that sort of thing. The bit about impressing girls is true though. It happened once...

You may also like...