Oktoobris müüdi taas rohkem süle- kui tahvelarvuteid

gfk-logo

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt müüdi Eestis oktoobris teist kuud järjest rohkem süle- kui tahvelarvuteid.
Oktoobris müüdi jaeturule kokku 11 850 mobiilset arvutit, mis on 9,3 protsenti vähem kui septembris. 52 protsenti müüdud seadmetest olid süle- ja 48 tahvelarvutid.

Tele2 Eesti tootesortimendi juhi Risto Taliaru sõnul on seadmemüük sesoonne ning kui suvel ostetakse oluliselt rohkem tahvleid siis äriajal kasvab sülearvutite müük.

“Tahvelarvutitest eelistavad eestlased niiöelda odavama kilohinna eest suure, 10-tollise ekraaniga seadmeid, mis moodustasid müügist poole. Turuliidrite Samsungi ja Apple’i kõrval on Tele2 müügis järjest kasvanud soodsamate GoCleveri ja Huawei tahvelarvutite osakaal,” ütles Taliaru.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt müüdi Eestis 2013. aasta oktoobris süle- ja tahvelarvuteid 5,5 miljoni euro väärtuses.

Profile photo of Toimetas: Sander Soots

Toimetas: Sander Soots

BattleIT kui ajaveebile panin alguse juba aastal 2007. Praegu on BattleIT 100-protsendiliselt kohalikul erakapitalil põhinev põhinev tehnoloogiaettevõte, mille põhitegevus on IT-alased konsultatsioonid ja IT-infrastruktuuri tugi- ning arendusteenused. Kui mul selle tegevuse kõrvalt aega tekib kirjutan mõned ajaveebi artiklid. Võid alati minuga ühendust võtta IT alaste küsimuste lahendamiseks.

You may also like...