Microsoft süüdistab 16-tunnises meilide seisakus oma andmekeskuse ülekuumenemist

 

outlook-preview-screenshot

Microsofti Outlook.com e-posti teenus on viimasel päeval kannatanud tohutu 16-tunnise seisaku all, mille tulemusel osad kasutajad ei pääsenud SkyDrive, Hotmail ja Outlook teenustele enam ligi. Kui palju kirjadest või andmetest võis kaotsi minna, ei ole tänaseks päevaks veel täpselt selge.

Microsofti sõnul oli antud probleemi algatajaks läbiviidud suur püsivara uuendus, mille tulemusel tõusid andmekeskuses temeperatuuri piigid serveriruumides kiirelt ja olulisel määral, mille tulemusel ei suudetud enam teenust ettenähtud koguses teenendada. See on üsna ebatavaline olukord ka suure firma jaoks nagu seda on Microsoft. 

Lisaks vajadusele kirjutada kiiresti ümber tarkvara, tekkis ka vajadus inimressursi kasutamiseks serveriruumides, kuna palju tegevusi tuli läbi viia serverite kõrvalt, tuues ellu tagasi ja normaliseerides baasinfrastruktuuri tuumikserverite tööd.  Antud tüüpi vajadust tavapäraselt ei esine ja seeläbi inimressursi puudus suurendas märkimisväärselt teenuse taastamisaega. Mida inimesed serveriruumides täpselt tegema pidid, Microsoft ei avalda.

Microsoft lubab, et nad töötavad hetkel terve oma meeskonnaga kindlustamaks sarnaste insidentide mitte  kordumist. Arvestades hetkel tehtud mitme miljoni dollari suuruseid investeeringuid  Gmaili  kasutajatele suunatud reklaamidesse, siis Microsoft ei saa seda endale lihtsalt enam lubada.

Microsoft data center

 

 

Via Microsoft 

Profile photo of Toimetas: Lauri Kreutzwald

Toimetas: Lauri Kreutzwald

I call myself a graphic designer first and foremost, if only to impress the girls, yet I have skills and passions in many areas of computing, internet, programming, design, usability and troubleshooting. Okay, I lied a little. I'm not passionate about troubleshooting but I seem to have a mind that's tuned to that sort of thing. The bit about impressing girls is true though. It happened once...

You may also like...