Marek-Andres Kauts peab turvalisuse teemalise ettekande Tšehhi rahvusliku domeeniorganisatsiooni NIC.CZ aastakoosolekul

Eesti Interneti SA esimees Marek-Andres Kauts peab täna ettekande Tšehhi rahvusliku domeeniregistri NIC.CZ z.s.p.o. aastakoosolekul teemal “Uued meetodid domeeni registreerija isiku tuvastamisel ja Interneti turvalisus”.

“NATO andmetel on keskmine küberrünnaku poolt ettevõtetele või riigiasutustele tekitatav kahju 850 000 USA dollarit. Küberturvalisuse tagamisest on kujunenud Interneti arengu suurimaid väljakutseid,” ütles Eesti Interenti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. “Anonüümsust säilitavate pahalaste valduses olevaid domeene kasutatakse muuhulgas paroolide varastamiseks. Domeeni registreerijate identifitseerimiseks ja andmebaasi akuutsuse tagamiseks on Eestis välja töötatud maailmas unikaalne lahendus, millega on võimalik vastutus domeeni kasutamise eest seada nime registreerinud füüsilisele või juriidilisele isikule. Lahendus omab tähtsust ka DNSSec seisukohalt, kuna DNSSec-ga loodav usaldusahel pikeneb,” lisas Kauts.

Marek-Andres Kautsi ettekanne tutvustab loodud uuendust ning selle toimimismehhanisme ning adapteerimisvõimalusi teistele riikidele. Kontseptsioon põhineb rahapesu ja terrorismivastasel meetmestikul FATF 40+9 ja omab tähendust just rahvusvaheliste registreeringute andmete akuutsuse tagamisel, kus ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamine ei ole võimalik.

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine.

Profile photo of Toimetas: Lauri Kreutzwald

Toimetas: Lauri Kreutzwald

I call myself a graphic designer first and foremost, if only to impress the girls, yet I have skills and passions in many areas of computing, internet, programming, design, usability and troubleshooting. Okay, I lied a little. I'm not passionate about troubleshooting but I seem to have a mind that's tuned to that sort of thing. The bit about impressing girls is true though. It happened once...

You may also like...