ID-kaardi baastarkvara uuenes

baastarkvara

Sertifitseerimiskeskuse veebilehel https://installer.id.ee on nüüd saadaval uuendatud ID-kaardi versioon.

Märkimist väärivad uuendused versioonis 3.7:

  • Veebibrauseris allkirjastamisel pole enam toetatud Java applet. Seoses sellega ei installeeri Windowsi tarkvarapakk enam appleti jaoks vajalikku PKCS11Wrapper.dll moodulit. Kui uuendada baastarkvara varasemat versiooni, siis kustutatakse tarkvarapakk ka arvutist.
  • Digidoc konteineri formaatide 1.0 kuni 1.2 tugi on ainult allkirja verifitseerimiseks. Konteineri loomine, allkirja lisamine ning eemaldamine ei ole enam toetatud.
  • Windows XP all on kasutusele võetud Windows Minidriver komponent CSP komponendi asemel. See muudab kasutaja jaoks PIN-dialoogi.
  • Windows operatsioonisüsteemidel on muutunud sertifikaatide registreerimine. Kui seni tuli sertifikaate registreerida ID-kaardi haldusvahendi dialoogiaknas käsitsi, siis nüüd toimub see haldusvahendi avamisel iga kord automaatselt.

Uuenduste täielik nimekiri on saadaval keskkonnas id.ee.

Profile photo of Toimetas: Lauri Kreutzwald

Toimetas: Lauri Kreutzwald

I call myself a graphic designer first and foremost, if only to impress the girls, yet I have skills and passions in many areas of computing, internet, programming, design, usability and troubleshooting. Okay, I lied a little. I'm not passionate about troubleshooting but I seem to have a mind that's tuned to that sort of thing. The bit about impressing girls is true though. It happened once...

You may also like...