Eesti riigipea ja Briti IT-minister arutasid piiriüleste teenuste tulevikku

Vabariigi Presidendi Kantselei

Vabariigi Presidendi Kantselei

President Toomas Hendrik Ilves, kes viibib töövisiidil Londonis, arutas Briti IT-ministri Francis Maude’iga e-valitsemise ja e-teenuste tulevikku Euroopas.

President Ilves tutvustas Briti IT-ministrile Eesti ja Soome koostööd ühise andmevahetuskihi kasutamises. “Meie soov on muuta e-teenused piiriülesteks ja ühildatavateks. Eesti ja Soome on taolist koostööd ühise andmevahetuskihi kaudu alustamas,” ütles riigipea, tuues näiteks, et Pärnut külastav Soome pensionär saaks kodumaal välja kirjutatud digiretseptiga võtta oma ravimi välja Eesti apteekides.

“See oleks esimene kord, kui kaitstud andmed turvaliselt üle riigipiiri liiguvad. Loodame, et see on eeskujuks kogu Euroopale ja tulevikus ühineb taolise koostööga üha rohkem riike,” märkis president Ilves.

Kohtumisel keskenduti ka küberjulgeolekule, andmete privaatsuse tagamisele ning isikute identifitseerimisele küberruumis. Riigipea tutvustas Eesti lahendusi X-tee ja ID-kaardi näitel.

Profile photo of Toimetas: Lauri Kreutzwald

Toimetas: Lauri Kreutzwald

I call myself a graphic designer first and foremost, if only to impress the girls, yet I have skills and passions in many areas of computing, internet, programming, design, usability and troubleshooting. Okay, I lied a little. I'm not passionate about troubleshooting but I seem to have a mind that's tuned to that sort of thing. The bit about impressing girls is true though. It happened once...

You may also like...