Ajateenijad lasid esmaskordselt Javelinist

Täna said Sirgala harjutusalal 1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii ajateenijad esimest korda võimaluse lasta tankitõrjesüsteemist Javelin lahingumoonaga.

“Simulaatoril võib ükskõik kui palju harjutada, aga ajateenijatel on vaja ka reaalset lahinglaskmise kogemust,” ütles tankitõrjekompanii ülema abi kapten Vladimir Kolotõgin.

Lisaks ajateenijatele said Javelinist ühe lasu lasta ka kõrgema sõjakooli kadetid. Relvameeskonnas sihturi rolli täitnud kadett Anti Aduson hindas tulemust edukaks, sest lask tabas sihtmärki. “Jään tehtuga rahule, kuid tahaksin tulevikus ka liikuva sihtmärgi tabamist proovida,” ütles kadett Aduson.

Sarnaselt varasemate aastatega oli ajateenijatel võimalus lasta ka raketikompleksist Milan, mis on praegu koos Javeliniga paralleelselt relvastuses. Tankitõrjekompaniis on kaks rühma, kelle põhirelv on Javelin ning üks rühm, kelle põhirelv on Milan. Kokku lasti täna sihtmärkide pihta üheksa Milani ning kolm Javelini raketti.

FGM-148 Javelin on kolmanda põlvkonna tankitõrjeraketisüsteem, mis kuulub alates 1990. aastate keskpaigast USA ja paljude teiste riikide relvastusse. Tegemist on niinimetatud “lase-ja-unusta” süsteemiga, mis suurendab kaitseväelaste ohutust ja tegevusvabadust lahinguväljal: rakett lukustub pärast väljatulistamist automaatselt sihtmärgile ning sihtur ei pea raketti kuni tabamuseni sihikul hoidma.

Eesti kaitseväe relvastuses on FGM-148 Javelin alates eelmise aasta septembrist.

Foto:Ardi Hallismaa

ARRA3149 ARRA3284 ARRA3347 ARRA3428 ARRA3438 ARRA3445 ARRA3454 ARRA3476 ARRA3480 ARRA3500 ARRA3542 ARRA3568 ARRA3613

Profile photo of Toimetas: Lauri Kreutzwald

Toimetas: Lauri Kreutzwald

I call myself a graphic designer first and foremost, if only to impress the girls, yet I have skills and passions in many areas of computing, internet, programming, design, usability and troubleshooting. Okay, I lied a little. I'm not passionate about troubleshooting but I seem to have a mind that's tuned to that sort of thing. The bit about impressing girls is true though. It happened once...