ACTA-vastane protest (Tallinnas, Vabaduse väljakul, 11.02)

Rahvusvahelist ilmet võttev protestiaktsioon tuleb läbi viia ka Eestis. Selleks on vaja teie kõigi häält – kas siis esitades päringuid valitsusasutustele – ükskõik kas telefoni, E-kirja või Facebooki abil ja kogunedes Tallinnasse ja Tartusse meelt avaldama.

Vaata pilte ja otseülekannet BattleIT ACTA lehelt

Idee on ühene: tõmmata tähelepanu tõsiasjale, et üle maailma kavandatav “võltsimisvastane kaubanduslepe” puudutab kõikide inimõigusi, kõikide vabadust kasutada internetti. ACTA lepe on rahva tahte vastu ning kaitseb käputäie suurkorporatsioonide rahalisi huvisid. Lisaks internetivabaduse kaotuse -ja tsensuuriohule ilmestavad lepet mitmetähenduslikud sätted ka põllumajandusele ja meditsiinile.

See on koht, kus arutada lepingut, postitada relevantset infot, kuid eelkõige koht, kus võiks koguneda. Kui peaks huvi olema, korraldame kogunemisi ja meeleavaldusi. Kuid võib kindlalt öelda, et saab kuuma teed. Kõik, kes vähegi on huvitatud inimõigustest, internetivabadusest ja sõnavabadusest, võiksid/peaksid kohale tulema. Sõna saavad Indrek Tarand, Raul Veede, Berk Vaher, Jaan Jänesmäe ja teised.

ACTA-vastane protest toimub Tallinnas Vabaduse väljakul ja Tartus Raekoja platsil, 11.veebruaril kell 13:00 — 14:30.

Ettevalmistused protestiks

  • Pane ennast soojalt riidesse, kihiline riietus tagab parima kaitse külma eest. Ära unusta kindaid!
  • Maskid – Guy Fawkes, V for Vendetta tavaline ja kolmemõõtlmeline
  • Kui Maski tegemine tundub liiga keeruline, siis fooliumist mütsi meisterdamise õpetuse leiad siit
  • Inspireerivad ja tabavad plakatid
  • Termos kuuma märjukesega
  • Lõbus meeleolu, sõbrad

Ilm on pilves selgimistega ja olulise sajuta. Puhub lõunakaare tuul 1-7, saartel 5-10 m/s. Õhutemperatuur on -10..-17.

Postituses kasutatud pilt tehtud www.acta.ee lehelt, lehe kujunuduse autor on Raik Ilves.

Profile photo of Toimetas: Lauri Kreutzwald

Toimetas: Lauri Kreutzwald

I call myself a graphic designer first and foremost, if only to impress the girls, yet I have skills and passions in many areas of computing, internet, programming, design, usability and troubleshooting. Okay, I lied a little. I'm not passionate about troubleshooting but I seem to have a mind that's tuned to that sort of thing. The bit about impressing girls is true though. It happened once...

You may also like...